Emmaboda Kommun

Om oss

Möjligheternas Hus AB är ett kommunalt bolag i Emmaboda kommunkoncern.

Vi erbjuder tjänster inom återvinnings- och arbetsmarknadsområdena, Vi driver även Vissefjärda Pall som tillverkar diverse EUR-pallar och pallkragar samt har försäljning från inlämnade produkter från återvinningen i vår secondhand-butik, genom lokal närvaro och personlig service ger vi invånarna och samarbetspartners rätt service inom dessa affärsområden. 

Verksamheterna är miljöcertificerade enligt ISO 14001:2015.

  1. Kontakta oss
  2. Styrelsen

Styrelseordförande

Ann-Marie Fagerström
Telefon 0471-24 90 10
E-post ann-marie.fagerstrom@emmaboda.se

Vice ordförande

Christer Jonsson
Telefon 070-321 21 03
E-post christer.jonsson@ltkalmar.se

Styrelseledamöter

Leif Karlsson
E-post leif.k.1953@gmail.com

Per Adolfsson
E-post per.adolfsson@emmaboda.se

Mikael Karlsson
E-post mikael@knpp.se

Maria Ixcot Nilsson
E-post maria.ixcot.nilsson@gmail.com

Erik Fors
E-post erik.fors@emmaboda.se